هشت ایده بسیار خلاق برای کابینت آشپزخانه
2015-11-28
طراحی دکوراسیون داخلی هتل آریانا شیراز
2019-12-01
طراحی دکوراسیون داخلی هتل آریانا شیراز

طراحی دکوراسیون داخلی هتل آریانا شیراز

طراحی دکوراسیون داخلی هتل آریانا شیراز

  • کارفرما : جناب آقای شیرگیر
  • مکان پروژه : شیراز ، خیابان اهلی
  • سال پروژه : ۱۳۹۸
  • طراحی پروژه : نورا بوشهریان ، علی بهروزی
  • مدلسازی سه بعدی و نقشه های اجرایی پروژه : نورا بوشهریان
  • رندر پروژه : عادل کاظمی
  • نرم افزار های مورد استفاده پروژه : Revit Architecture2019 , 3DsMax , Vray Next , Photoshop

هتل آریانا یکی از هتلهای با سابقه در شهر زیبای شیراز و در یکی از بافتهای نسبتا توریستی شیراز و نزدیک به بافت تاریخی زندیه و مراکز اصلی شهر قرار دارد . در سالهای اخیر این هتل مسافران و توریستهای ایرانی و خارجی زیادی داشته است که به منظور بازدید از زیبایی های شیراز ، انجام امور پزشکی و یا فعالیت های تجاری به شیراز سفر میکنند.با توجه به تغییر مدیریت هتل ، مالک جدید در جهت ارتقا سطح کیفی هتل تصمیم بر بازسازی هتل و ایجاد دکوراسیون و مبلمان با سبک مدرن و معاصر در فضاهای اتاق ،راهرو، لابی، کافی شاپ و رستوران تصمیم گرفتند .

طراحی کافه و کافی شاپ هتل آریانا شیراز و طراحی دکوراسیون داخلی لابی هتل آریانا شیراز در فازهای بعدی پروژه انجام خواهد شد . همچنین با توجه به درخواست کارفرمای پروژه طراحی بام سبز در هتل آریانا شیراز و همچنین طراحی مبلمان هتلی نیز انجام خواهد شد .

در این راستا با بررسی گروه های طراحی و دکوراسیون داخلی در شهر شیراز گروه چهارسو بعنوان طراح پروژه انتخاب شد. ما با بررسی دقیق شرایط موجود هتل از لحاظ نوع و تعداد مسافر ، بازخورد و نظرات کارفرما و همچنین شرایط و محدودیت های معماری ،مالی، سبک ، متریال و مجری های در دسترس در شهر شیراز طراحی هتل را با توجه به بودجه و زمانبندی تحویل به سمت طراحی مدرن و معاصر پیش بردیم .

در این راستا در بخش برنامه ریزی و مطالعات طرح با کیفیت هتلهای موجود در سطح ایران و جهان سعی در پیشبرد طرح هتل به سمت هتلهای با سبک معاصر و چشم انداز دریافت ستاره جدید داشتیم .

برای طراحی اتاقها با توجه به محدودیت معماری و اندازه ای سعی کردیم طراحی مبلمان و دکور اتاق و راهرو ها ماژول وار بوده تا با داشتن یونیت های از قبل پیش بینی شده  بتوانیم در تمامی اتاقها از یک استاندارد مشخص استفاده کنیم و با توجه به مخاطب هتل که بیشتر مسافران از کشورهای شرقی هستند سعی کردیم از تم رنگی نزدیک به سلیقه مسافران برای رضایت هر چه بیشتر آنها استفاده شود .

قطعا هویت در فضاهای تحاری اقامتی اهمیت زیادی خواهد داشت . در این راستا سعی ما در ایجاد یک هویت جدید برای هتل آریانا بوده تا از هویت برای ماندگاری برند هتل آریانا برای تقویت جذب توریست و گردشگر ایرانی و خارجی بهره ببریم ..هویت جدید هتل آریانا هویتی معاصر است با ترکیب رنگهایی که از تم شرقی نشات میگیرد طراحی شده و این هویت برای رشد و شهرت هتل بسیار کاربردی خواهد بود .

متریالهایی که گروه چهارسو برای اتاقهای هتل مد نظر داشتند برای کف از موکت چاپی نانو بوده که کمک در افزایش کیفیت صدا و اکوستیک بودن محیط داشته و همچنین از زیبایی بسیار بالایی برخوردار بوده که نانو بودن به راحتی قابل شستشو و نظافت را مهیا میکند.برای دیوار ها از ترکیب کاغذ دیواری و دیوارکوب و برای سرتخت ها از یک از دکور  لمسه کوبی روی مخمل و یا چرم استفاده شده است. برای نورپردازی اتاق هتل به علت محدودیت ارتفاع ۲٫۵۰ سقف کاذب و نورهای سقفی را استفاده نشده است و با نورپردازی با آباژور های زمینی و رومیزی و نور های دیواری طراحی و ساخته شده در استودیو طراحی چهار فضایی آرامش بخش پیش بینی شد .

 

رویکرد طراحی دکوراسیون معاصر هتل آریانا شیراز استفاده از تم رنگ خنثی مانند بخش بزرگی از ام دی اف MDF ها را فراهم می کند .کنسول ، مبلمان و فرنیچر  از طرح چوب خاکستری ساخته شدند و بقیه پروژه برای جذابیت و همچنین ایجاد کنتراست از MDF روکش طرح چوب و کاغذ دیواری های با تضاد رنگی بیشتر استفاده شد.

در طراحی راهرو ها و اتاقها از ترکیب دیوارکوب و MDF خاکستری رنگ استفاده شده که دیوارکوب تا ارتفاع ۹۰ سانتی متر کار و بقیه دیوار از کاغذ دیواری استفاده شده است.در راهرو ها به فاصله یکسانی از چراغ های دیواری تابلوهای نقاشی و آینه های دیواری نصب شده است .

گروه چهارسو با تاکید روی کمینه گرایی و استفاده از طراحی مینیمال در دکوراسیون و معماری داخلی شیراز سعی در ایجاد فضاهای باز بدون آشفتگی و جلوگیری از طراحی دتایل های ناشی از طراحی های شلوغ  دارد . ما سعی در افزایش آرامش و کیفیت فضا ها داریم و این رویکرد در تمامی پروژه های گروه چهارسو قابل مشاهده میباشد. همچنین استفاده از کمترین جزییات کمک بسیاری در بودجه بندی ، شرایط مالی و اجرایی پروژه را دارد .

تلاش ما خلق پروژه های چشم نواز با رویکرد معاصر و مینیمال و با بالاترین کیفیت در شهر شیراز میباشد.

تمامی مبلمان و دکورها نظیر  آباژورهای زمینی و رومیزی ،نورهای دیواری، کنسول و پاتختی و سری های تخت خواب همگی در استودیو طرح و ساخت چهار ، طراحی و  ساخته می شوند . تمامی محصولات دکوری و مبلمان ها در کارگاه استودیو چهار واقع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز طراحی و تولید می شود .

چهارسو ، طراحی دکوراسیون شیراز
چهارسو ، طراحی دکوراسیون شیراز
گروه طراحی چهارسو . مشاور ، طراح و مجری پروژه های معماری ، دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاه ها بسته شده است